Jak ekologiczny trend wpływa na projektowanie opakowań kosmetycznych?

Ekologia to nie tylko dominujący obecnie trend, ale przede wszystkim postawa świadcząca o społecznej odpowiedzialności. Ograniczanie substancji szkodliwych dla środowiska, a także unikanie opakowań, które będą przez lata zalegać na wysypiskach to krok w kierunku, który pozwoli zmienić świat na lepsze. Nie inaczej jest w branży kosmetycznej.

Ekologia to podstawa

Przy obecnej świadomości ekologicznej nie trzeba nikogo przekonywać, że "zielone"rozwiązania to przyszłość. W przypadku kosmetyków możemy mówić o co najmniej dwóch aspektach. Pierwszym z nich jest oszczędność w użytkowaniu produktu, którą można osiągnąć np. poprzez stosowanie dozowników, natomiast drugim jest używanie opakowań niezawierających szkodliwych substancji oraz zdatnych do ponownego wykorzystania. Z kolei na polu edukacyjnym ważnym działaniem jest promowanie ekologicznych rozwiązań, co łatwo można uzyskać na przykład wtedy, gdy hurtownia opakowań kosmetycznych szczególnie propagować będzie właśnie przyjazne środowisku produkty.

Oszczędność nie tylko w kieszeni

Postawienie na butelki kosmetyczne wyposażone w dozowniki lub aplikatory pozwoli wykorzystać dokładnie tyle kosmetyku, ile go potrzeba. Jest to podwójna oszczędność, po pierwsze w kieszeni klienta, a po drugie mniej zmarnowanego preparatu. Może się wydawać, że to żadna korzyść dla producenta (w końcu wyprodukuje mniej), ale jest wręcz przeciwnie - wiele firm chętnie wkomponowuje swoją produkcję w ekologiczne trendy, upatrując w tym możliwość zyskania marketingowej przewagi nad konkurencją.


Ekologiczne opakowanie to mniej zanieczyszczeń

Wybór "zielonych"rozwiązań prowadzi do zmniejszenia ilości wyrzucanych śmieci. Można to osiągnąć na dwa sposoby:

  • opakowania biodegradowalne
  • opakowania recyklingowane

Jeśli możemy, wybierzmy opakowania szklane - wielu producentów stawia obecnie na takie rozwiązania jako przyjazne środowisku, ponieważ z powodzeniem mogą być użyte ponownie w przyszłości. Wpływ na zmiany może mieć każdy, konsument, hurtownia opakowań kosmetycznych https://meping.pl/pl/, dystrybutor, a wreszcie producent, który musi brać pod uwagę panujące na rynku trendy i oczekiwania.

Wyzwania branży kosmetycznej

Firmy produkujące kosmetyki chcąc sprostać wyzwaniom "mody na zielone"mierzą się z licznymi wyzwaniami. O ile słoiczki na kosmetyki zawsze będą w cenie i pozostaną nieszkodliwe dla środowiska, to już alternatywa dla tworzyw sztucznych w postaci opakowań biodegradowalnych powoduje pewne problemy. Wynika to z faktu, że taki pojemnik musi spełnić szereg wymogów, aby zapobiec wchodzeniu zawartości w reakcje chemiczne z opakowaniem. W przypadku tego typu rozwiązań nie zawsze jest to możliwe i na ten moment nie udało się wdrożyć materiałów rozkładających się w 100%.

Nie ulega wątpliwości, że branża kosmetyczna przebyła długą drogę na drodze ku ekologii. Po kwestiach związanych z testami na zwierzętach dziś mierzy się m.in. z opakowaniami swoich produktów. Rosnąca świadomość konsumencka powoduje jednak, że ekologia staje się powoli normą.

Lubisz nas? Prosimy polub nasz fanpage:

 

Promocje w serwisie zostały zamieszczone przez redakcję serwisu Zakupywpromocji.pl na podstawie informacji i/lub materiałów opublikowanych przez podmioty, których promocje dotyczą. Logotypy, marki i nazwy produktów, które występują w portalu są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firm i do nich należą właściwe prawa autorskie. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu oraz zawartej w niej polityki prywatności. Kopiowanie treści z serwisu bez zgody redakcji zastrzeżone.

Jeżeli lubisz promocje, zapraszamy również do serwisów: Promocjewbankach.pl, gdzie znajdziesz wszystkie promocje bankowe oraz BlackFriday-CzarnyPiatek.pl, serwisu ze wszystkimi promocjami na Czarny Piątek.